Články Komentáře

Základní škola Ústí nad Labem, Karla IV. 1024/19, příspěvková organizace » školní akce 17/18

Exkurze do Prahy

V pátek 11.5.2018 jsme se zúčastnili mimořádné prohlídky reprezentačních prostor Pražského hradu.  Tato akce se konala k připomenutí 100. výročí založení republiky. Na Pražský hrad jsme prošli Matyášovou bránou a Sloupovou síní vstoupili do té části Hradu, která je vyhrazena pro přijímání zahraničních návštěv, jmenování ministrů či k volbě prezidenta. Prošli jsme Španělský sál, Rothmayerův sál i řadu salonků. Poznávání Prahy jsme doplnili procházkou v Královské zahradě, prohlédli jsme celý areál Hradu i s Jižními zahradami. Královskou cestou jsme přes Malou Stranu a Karlův most došli na Staroměstské náměstí a k Prašné bráně. Výlet byl náročný, ale počasí nám přálo a žáci 9. třídy a 8.A zvládli celou akci na výbornou. Doufám, že jsme si všichni odnesli spoustu zajímavých zážitků.   Mgr. Michaela Bašusová … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, školní akce 17/18

Hmyzí domeček

V březnu jsme si povídali o přírodě – o rostlinách  a o hmyzu. A protože to děti zajímalo, zúčastnili jsme se soutěže, kterou vyhlásili SČVK, ve výrobě hmyzího domečku. 1.část se skládala z výroby domečku. S tím nám pomohl pan Jiřena. Domeček pak naplnily děti klacíky, šiškami a suchou trávou.  Ve 2. části měly složit básničku. I tento úkol společně zvládly.  Naše děti získaly 1. místo. Máme velkou radost a gratulujeme.   Hotel Brouk Kytky kvetou, slunce svítí, leze brouček za listí. Tam nebo tady, je i motýl malý, na výlet dnes letí, mají plno dětí. Cesta je dlouhá, všechno je bolí, vždyť už vše viděli – letěli od hradu k vodě i okolo polí. U družiny stál Hotel Brouk, hned chtěl si každý odpočinout. Od berušky po motýly, tam se zdrží každý chvíli, i ten brouček maličký, co je červený celičký. Berušky, včely, ploštice jdou do hezké světnice. Pokoje se jim … Celý článek »

Zařazeno v: Družina, Fotogalerie, Fotogalerie 2017-18, školní akce 17/18

Jarní prázdniny ve sklárně

Ve čtvrtek 29.3.2018 jsme se vydali do sklárny Ajeto v Lindavě. Prohlédli jsme si práci sklářů, dozvěděli se spoustu zajímavostí, nakoupili si dárky pro sebe a své blízké. Ale hlavně si každý vyfoukl svou vázičku. Výlet se nám moc líbil. … Celý článek »

Zařazeno v: Družina, Fotogalerie, Fotogalerie 2017-18, školní akce 17/18

Výtvarná soutěž

V únoru se děti zúčastnily výtvarné soutěže, kterou pořádaly Městské služby Ústí nad Labem. Každý si vybral 1 ze 4 témat – Pohádkové bytosti, Vesmír, Mořský svět a Roční období. Dílka se dětem moc povedla. Na stupně vítězů se dostala Veronika Komůrková, Pavlína Zalabáková, Karina Muhlbayer, Marie Křížová a Adéla Titzeová. Gratulujeme   … Celý článek »

Zařazeno v: Družina, Fotogalerie, Fotogalerie 2017-18, školní akce 17/18

Karneval

Dne 16.3.2018 proběhl v naší družince karneval. Děti přišly v krásných maskách – např. jako princezny, zajíci, piráti, přišel i rytíř nebo hasič. Během odpoledne byly i soutěže, které děti moc bavily. Také si pochutnaly na dobrotách, které každý přinesl. Karneval se nám moc líbil. … Celý článek »

Zařazeno v: Družina, Fotogalerie 2017-18, školní akce 17/18

První třídy navštívily Masarykovu nemocnici

Poslední březnový týden jsme s dětmi prvních tříd navštívily dětské oddělení Masarykovy nemocnice v rámci projektu“ Nebojme se nemocnice“.  Mnoho dětí ještě nebylo nikdy hospitalizováno, proto pro ně bylo velmi zajímavé povídání o tom, jak to v nemocnici chodí a co je zde čeká.  Měly možnost si vyzkoušet různé pomocníky, které používají lékaři, aby věděly, k čemu slouží a pochopily, že nemocnice není žádný „strašák“. Na konec si prohlédly dětské oddělení, velice moderně a útulně zařízené. Všem se nám návštěva líbila a pevně doufám, že někteří překonali strach z neznámého. … Celý článek »

Zařazeno v: I.A, školní akce 17/18

Návštěva divadla

V sobotu 17. 3. 2018 jsme společně vyrazili na divadelní představení Pinocchio do činoherního studia na Střekově. Všem se nám představení o oživlém dřevěném panáčkovi líbilo a velice jsme se nasmáli. … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, I.A, školní akce 17/18

Návštěva dětí z mateřské školy

Návštěva dětí z MŠ Karla IV. Ve čtvrtek 15. 3. k  nám do školy zavítali předškoláci z mateřské školy Karla IV., kteří se chystají letos k zápisu do prvních tříd. Navštívili na naší škole obě první třídy, kde se podívali, co je příští rok ve škole čeká. Společně si s našimi prvňáky zazpívali, vyrobili dáreček z papíru a pozorovali, co všechno se už jejich kamarádi za několik měsíců naučili. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na ty, kteří přijdou k zápisu do prvních tříd… … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, školní akce 17/18

„Zdravé zoubky“ v prvních třídách

Poslední den prvního pololetí zakončili prvňáčci projektovým vyučováním „Zdravé zoubky“. Při interaktivní výuce získali nové poznatky o zubech, o prevenci a vzniku zubního kazu a o tom, jak správně pečovat o své zuby. Do projektu se zapojili všichni žáci s velkým zájmem, nechyběly ani společné výtvory. Odměnou každému byl balíček od společnosti Drogerie DM, ve kterém nalezly děti velmi pěkné dárečky potřebné k ústní hygieně.   … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, I.A, I.B, Nezařazené, školní akce 17/18

Druháčci si užívají hodiny plavání

Pro naši druháčky začala výuka plavání. Všichni jsou z vody nadšení a jsou rádi, že se přiučí novým dovednostem.   … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, II.A, školní akce 17/18, sport 17/18