Články Komentáře

Základní škola Ústí nad Labem, Karla IV. 1024/19, příspěvková organizace » Život VI.A

IQ LANDIA Liberec- 6.AB

Ve čtvrtek 7.6. jsme se společně vydali vlakem do Liberce, abychom navštívili moderní vědecké centrum IQ LANDIA se stovkami originálních interaktivních exponátů a experimentů. Zabrali jsme se do fascinujícího světa vědy a techniky, že nám celý den (s přestávkou na oběd) utekl jako voda. Zjišťovali jsme, jak funguje lidské tělo i vesmír, vyzkoušeli jsme zemětřesení i kosmonautický výcvik, lunární vozítko, ohnivé tornádo, vyzkoušeli maxi bublifuk i předpověď počasí. Kdo by byl unavený, mohl si odpočinout v relaxační místnosti nebo na solární terase plné her. Ale to se nestalo…tolik zážitků a měli jsme jen jeden den! Super zážitek, doporučujeme všem spolužákům. P. Sedlecká, I. Oliveriusová … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, školní akce 17/18, Život VI.A, Život VI.B

Exkurze k hasičům- 6.AB

V letošním roce obě 6. třídy prošly preventivním programem HASÍK, který jsme v květnu ještě doplnili exkurzí na Požární stanici ve Všebořicích. Zaujal nás nejen zasvěcený a poutavý výklad našeho průvodce z řad hasičů (kterému tímto za perfektní a připravený výstup děkujeme), ale také samotná technika a možnost si vše prohlédnout zblízka a dokonce si posedět i uvnitř hasičského auta. P. Sedlecká, I. Oliveriusová … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, školní akce 17/18, Život VI.A, Život VI.B

Program primární prevence rizikového chování (5. – 8. ročník)

V lednu a únoru na naší škole probíhá 2. blok preventivního programu VŠEHO JENOM S (M)ÍROU, do kterého je zapojen 5.- 8. ročník (všechny třídy) .Program sestavili odborníci v oboru primární prevence a adiktologie společnosti WHITE LIGHT I, z.ú., která je klinickým pracovištěm 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy – kliniky adiktologie. Program je zaměřen na prevenci gamblingu, alkoholu a tabáku a je dlouhodobý (4-letý). Preventivní program je organizován ve 3 blocích po 3 hodinách (+ hodina na případné konzultace) během celého školního roku. Jednotlivé části bloku jsou interaktivní, žáci pracují společně i ve skupinách na řešení předkládaných problémů, součástí jednotlivých lekcí jsou pracovní listy a komiks. Programu se účastní se svou třídou třídní učitel a je zdarma. Mgr. P. Sedlecká … Celý článek »

Zařazeno v: Život IX.A 2017, Život V.A, Život V.B, Život VI.A, Život VI.B, Život VII.A, Život VII.B, Život VIII.

Mikulášská atletika 2.12.

Sportovní Mikulášské odpoledne si užili všichni atleti i  neatleti  z prvního stupně naší školy a mladší děti z okolních mateřských škol. Celkem si přišlo zasoutěžit okolo šedesáti dětí, které si vyzkoušely atletické disciplíny v trochu netradičním Mikulášském a čertovském provedení. Nejvíce se jim dařilo v čertím slalomu a v hodu sněhovými koulemi. Trefit se do čertovy huby bylo pro některé sportovce trochu obtížné, ale nakonec si se všemi disciplínami poradili.. Každý sportovec si kromě příjemného zážitku odnesl i diplom a malou odměnu. Mgr. Jitka Mouchová   … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2015-16, Sport, Život II.A, Život II.B, Život III.A, Život III.B, Život IV.A, Život IV.B, Život V.A, Život V.B, Život VI.A, Život VI.B

Cesta do minulosti

Cesta do minulosti

Dne 13.11. jsme pořádali tradiční nocování pro žáky 4. – 9. tříd. Tentokrát bylo tématem celého večera cestování v čase, ale tentokráte proti směru proudu času. Žáci se ocitli v pravěku mezi dinosaury, kde museli prokázat svou fyzickou zdatnost v boji o přežití. Poté se dostali do Egypta jako archeologové, naučili se rozluštit starodávný text a poté vykopávali úlomky kameninových nádob, ze kterých sestavovali původní tvar. Po zastávce pod pyramidami se ve svém putování dostali do … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2015-16, Nezařazené, Školní akce, Život IX. - 2015, Život IX.A 2017, Život V.A, Život V.B, Život VI.A, Život VI.B, Život VII.A, Život VII.B, Život VIII., Život VIII.B - 2015

Návštěva ČRo Sever

Návštěva ČRo Sever

V úterý 16. černva 2015 žáci 4.A a 3.B navštívili budovu Českého rozhlasu Sever. Po prohlídce budovy si děti zkoušely moderovat a nahrávat odpovědi svých spolužáků. Velkým zážitkem také byla přímá účast na “živém” vysílání zpráv. Celý příspěvek z exkurze můžete nalézt na stránkách ČRo Sever nebo zde. [Show as slideshow] … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2014-2015, Školní akce, Život V.B, Život VI.A

Mezinárodní den dětí – 1. 6. 2015

Mezinárodní den dětí – 1. 6. 2015

Tento den si užili mladší děti z prvního stupně na školní zahradě při soutěžích, které pro ně připravily jejich třídní učitelky. Děti si vyzkoušely probíhání překážek s pinponkovým míčkem, házení kroužků na cíl, slalomový běh a jiné dovednosti. Pro všechny děti pak měly paní učitelky připraveny malou odměnu v podobě sladkůstek.. [Show as slideshow] … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2014-2015, Školní akce, Život III.A, Život III.B, Život IV.A, Život IV.B, Život V.A, Život V.B, Život VI.A, Život VI.B, Život VII.A, Život VII.B

Vánoční atletika pro děti

Vánoční atletika pro děti

Předvánoční odpoledne si přišlo sportovně užít skoro na padesát dětí z prvního stupně a dětí z MŠ. Sportovalo se na chodbách naší školy v 6 disciplínách, mezi kterými bylo například zdobení vánočního stromku po zdolání překážkové dráhy, skok z místa s překvapením, běh přes dárky s oblékáním miminka- Ježíška, apod. Všem dětem i přítomným rodičům se sportovní odpoledne líbilo, atleti si odnesli kromě diplomu i drobnou vánoční odměnu. Krásné prožití vánočních svátků, bohatou nadílku a v novém roce zdraví, pohodu a štěstí přejí J.Mouchová ,J. Bedenková … Celý článek »

Zařazeno v: Nezařazené, Život III.A, Život III.B, Život IV.A, Život IV.B, Život IX. 2014, Život V.A, Život V.B, Život VI.A, Život VI.B, Život VII.A, Život VII.B, Život VIII.B - 2015

Vánoční trhy 2014

Vánoční trhy 2014

Dne 11.12. se ve vestibulu školy konaly tradiční vánoční trhy, na kterých žáci představují a nabízejí vánoční dekorace a výrobky. Součástí odpoledne byl také bohatý kulturní program, který připravily paní učitelka Jitka Mouchová a Hana Rücklová. [Show as slideshow] … Celý článek »

Zařazeno v: Život III.A, Život III.B, Život IV.A, Život IV.B, Život IX. - 2015, Život IX. 2014, Život IX.A 2017, Život V.A, Život V.B, Život VI.A, Život VI.B, Život VII.A, Život VII.B, Život VIII., Život VIII.B - 2014, Život VIII.B - 2015

Nocování ve stylu “STARWARS”

Nocování ve stylu “STARWARS”

Žáci 4. a 5. tříd a druhého stupně základní školy se v pátek 28.11. přenesli do budoucnosti. V rámci nocování si mohli vyzkoušet, co všechno je třeba umět, aby dokázali přežít v nepřátelským prostředí cizích galaxií. Naučili se, jak si vyrobit světelný meč, prokázali fyzickou obratnost na náročné překážkové dráze, ukázali schopnost navigace v neznámém prostředí a také si poradili s přípravou jídla, které je pro každé cestování nezbytné. Nakonec si každá skupina postavila z dostupného materiálu … Celý článek »

Zařazeno v: Život IX. - 2015, Život IX. 2014, Život IX.A 2017, Život VI.A, Život VI.B, Život VII.A, Život VII.B, Život VIII., Život VIII.B - 2014, Život VIII.B - 2015