Exkurze do Prahy

V pátek 11.5.2018 jsme se zúčastnili mimořádné prohlídky reprezentačních prostor Pražského hradu.  Tato akce se konala k připomenutí 100. výročí založení republiky.

Na Pražský hrad jsme prošli Matyášovou bránou a Sloupovou síní vstoupili do té části Hradu, která je vyhrazena pro přijímání zahraničních návštěv, jmenování ministrů či k volbě prezidenta. Prošli jsme Španělský sál, Rothmayerův sál i řadu salonků.

Poznávání Prahy jsme doplnili procházkou v Královské zahradě, prohlédli jsme celý areál Hradu i s Jižními zahradami. Královskou cestou jsme přes Malou Stranu a Karlův most došli na Staroměstské náměstí a k Prašné bráně.

Výlet byl náročný, ale počasí nám přálo a žáci 9. třídy a 8.A zvládli celou akci na výbornou. Doufám, že jsme si všichni odnesli spoustu zajímavých zážitků.

 

Mgr. Michaela Bašusová