Články Komentáře

Základní škola Ústí nad Labem, Karla IV. 1024/19, příspěvková organizace » I.A

„Zdravé zoubky“ v prvních třídách

Poslední den prvního pololetí zakončili prvňáčci projektovým vyučováním „Zdravé zoubky“. Při interaktivní výuce získali nové poznatky o zubech, o prevenci a vzniku zubního kazu a o tom, jak správně pečovat o své zuby. Do projektu se zapojili všichni žáci s velkým zájmem, nechyběly ani společné výtvory. Odměnou každému byl balíček od společnosti Drogerie DM, ve kterém nalezly děti velmi pěkné dárečky potřebné k ústní hygieně.   … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, I.A, I.B, Nezařazené, školní akce 17/18

Poslední den prvního pololetí zakončili prvňáčci projektovým vyučováním „Zdravé zoubky“. Při interaktivní výuce získali nové poznatky o zubech, o prevenci a vzniku zubního kazu a o tom, jak správně pečovat o své zuby. Do projektu se zapojili všichni žáci s velkým zájmem, nechyběly ani společné výtvory. Odměnou každému byl balíček od společnosti Drogerie DM, ve kterém nalezly děti velmi pěkné dárečky potřebné k ústní hygieně. … Celý článek »

Zařazeno v: I.A, I.B

Předávání Slabikáře – 1. třídy

13. prosinec byl pro prvňáčky slavnostním dnem. Za jejich snahu a píli obdrželi od svých třídních učitelek a paní zástupkyně svůj první Slabikář, ve kterém budou poznávat nová písmena a zdokonalovat se ve čtení. Všem prvňáčkům přejeme mnoho úspěchů na cestě poznání se Slabikářem… Mgr. Jitka Mouchová, Mgr. Libuše Novotná … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, I.A, I.B, školní akce 17/18

Návštěva baletního představení Louskáček

V sobotu 2. prosince si děti z první třídy vyšly na odpolední baletní představení Louskáček do Severočeského divadla v Ústí nad Labem, aby nasály vánoční atmosféru.. Většina z nich baletní představení ještě neviděla, ale i tak se představení většině z nich líbilo. Mgr. Jitka Mouchová … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, I.A, školní akce 17/18

Čertí den v 1. A

5. prosince se proměnila naše třída v čertí peklíčko. Děti přišly převlečeny za čertíky a plnily úkoly z různých předmětů – matematiky , českého jazyka, prvouky, … naučily se písničku o čertích slavnostech, ke které si zatancovaly a zahrály na hudební nástroje. Nebály se ani Mikuláše a čertů, kteří je přišli za jejich práci odměnit… Mgr. Jitka Mouchová, Mgr. Libuše Novotná … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, I.A, školní akce 17/18

Knihovna 1.A

Ve středu 8. 11. jsme poprvé se třídou 1.A navštívili knihovnu na Kamenném vrchu. Většina dětí byla v knihovně poprvé. Paní knihovnice si povídala s dětmi o knížkách, zacházení s nimi a jejich půjčování. Na závěr si mohly děti knížky prohlédnout. Většina z nich už se těší, až si je bude umět i přečíst… Mgr. Jitka Mouchová … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, I.A, školní akce 17/18

Třídní oslavička 1. A

Naše třída poprvé společně oslavila narozeniny a svátky všech dětí, které se narodily v měsíci září a říjnu. Nejprve jsme popřáli všem oslavencům, rozdali drobné dárky a potom jsme si užili hodinu plnou her. Oslavencům vše nejlepší a těšíme se opět na konci listopadu 😀 Třídní učitelka Jitka Mouchová       … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, I.A, školní akce 17/18

Divadelní představení I.A a V.B

Návštěva divadla 1.A a 5.B V pátek 13.10. odpoledne jsme se vypravili do Kulturního domu na dětské divadelní představení Kocour Modroočko, které nastudovali mladí herci z UL podle literární předlohy J.Koláře – Z deníku kocoura Modroočka. Pohádka o kocourkovi byla od začátku až do konce úžasná a všem se nám moc líbila….. Těším se opět příště – J.Mouchová … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, I.A, školní akce 17/18, V.B

Přivítání dětí do prvních tříd

Zařazeno v: Fotogalerie, Fotogalerie 2017-18, I.A, školní akce 17/18