Francouzský kytarista na naší škole

Žáci 3. třídy se 13.6. seznámili s profesionálním kytaristou Alexem Glize, pocházejícím z Francie, jeho vztahem k hudbě a jeho studiích. Povídali si o oblíbené hudbě, žánrech, melodii, rytmu, akordech. Poznali několik různých druhů kytar. Velmi se zajímali o život kytaristy a kladli zajímavé dotazy na které Alex ochotně a zajímavě odpovídal. Děti hodně zajímalo jak dlouho musí kytarista cvičit, které školy musí studovat, co dělal, když ho cvičení nebavilo apod. Poslechli si několik skladeb z jeho tvorby i tvorby jiných umělců, poznávali názvy skladeb a písniček. V druhé části měli možnost si vyzkoušet hru na kytaru za účasti samotného kytaristy. Poznali, že to není úplně jednoduché, ale všichni byli nadšení, protože se s takovým hudebním nástrojem většina setkala poprvé. Program u dětí sklidil velký úspěch.