Fotogalerie 2019-20

Stmelovací kurz Tisá

18. a 19. září se žáci čtvrtých ročníků Základní školy Karla IV. v Ústí nad Labem zúčastnili stmelovacího kurzu v Tiských stěnách. Jednalo se o výjezd do přírody, kde děti přespaly v horolezecké chatě. Pro žáky byl zajištěný program od firmy exex.cz v zastoupení Bc.Davidem Kovaříkem, horolezcem, který pořádá teambuildingy a akce zaměřené na prevenci šikany, zlepšení vztahů a celkově zkvalitnění klimatu ve třídě, ve které se potkávají žáci z různých sociálních skupin. V rámci této podařené akce si žáci vyzkoušeli cross golf, střelbu z airsoftových zbraní, svezení na kladce, slaňování a ti nejodvážnější vylezli až na vrcholky skal.  Součástí preventivního programu bylo týmové řešení situací, kdy museli společně nalézt cestu z krizové situace, aby se zachránili. Mnohé překvapil zážitek pocitu nevidomého ze hry Ariadnina nit. Večer byl zpestřen rozděláváním ohně, opékáním špekáčků, orientací v neznámém prostředí i stezkou odvahy. Všem 21 žákům, paní učitelkám i instruktorům se kurz velmi líbil a těší se na další podobnou akci.

 

Mgr. Jitka Plašilová, Mgr. Petra Průšová

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stmelovací kurz Tisá