Oživujeme Bílinu

1.11.2019 žáci čtvrtých ročníků nasadili za podpory Českého rybářského svazu a rafinérské petrochemické skupiny Unipetrol, do řeky Bíliny ve Stadicích u Královského pramene téměř 200 kilogramů rozličných druhů ryb. Např. plotice, cejny, sumce, štiky, kapry, líny, zlatého jesena.

Součástí programu bylo vzdělávání dětí, rozšiřování jejich znalostí z oblasti zoologie i přírody formou soutěží a her, za podpory Ekologického centra Most. Rybáři dětem ukázali různé druhy ryb,  obeznámili je se spoustou informací ze života dravců. Nejvíce se dětem líbilo vlastní vysazování ryb, kdy mohly rybu uchopit do rukou a dát ji do řeky.

Mgr. Petra Průšová, Mgr. Jitka Plašilová

Zajímavý odkaz na tuto akci: http://www.ecmost.cz/clanky.php?page=vysadba_podzim2019

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Oživujeme Bílinu