ZŠ Karla IV. pomáhá Barmáncům

Letošní jarní třídní schůzky podpořily Barmánce trpící hladomorem.
Žáci naší školy vyrobili velikonoční dárky a během třídních schůzek je prodávali. Podařilo se nám tak vybrat 2 000 korun. Ty budou předány ředitelce Barmského centra v Praze paní Sabe Soe a použity na nákup a distribuci potravinové pomoci. Paní Sabe Soe přijede v květnu do naší školy debatovat o situaci v Barmě. Žáci i jejich rodiče budou moci bezplatně navštívit fotografickou výstavu, která se věnuje hladomoru v Barmě.
Jak celá akce vznikla? Již druhým rokem se Základní škola Karla IV. podílí na filmovém festivalu Jeden svět . Učitelé a žáci přišli s myšlenkou aktivně se zapojit do pomoci potřebným. Využít vlastní energii tím správným směrem. A to už byl jen krůček k nápadu spojit charitativní akci s blížícími se Velikonocemi a třídními schůzkami.