Pohádková noc prvních tříd

V pátek 5.11. proběhla ve škole pohádková noc pro první třídy.
Přišlo celkem 22 zvědavých prvňáčků a o organizaci se postarali třídní učitelé P.Hasalová ,J.Mouchová,J.Bedenková , P. Vobůrka a několik žáků ze VI.třídy.
Bílá paní nejprve přivítala návštěvníky na svém hradu a v komnatě (třídě) se všichni během chvilky ubytovali.
Ve skupinkách pak děti putovaly z pohádky do pohádky a plnily různé úkoly(vyzkoušely si práci Popelky,hru na převozníky,navlékaly perly,které Zlatovláska ztratila,hledaly v písku prsteny,zdolávaly překážky se zavázanýma očima či lovily medvěda).O tom,jak tajemný a strašidelný je hrad v noci,se přesvědčily,když musely projít chodby pouze při svíčkách.Za doprovodu Bílé paní a pokřiku „huš,huš,huš,potvoro“ všichni zdolali připravené nástrahy bludiček,hejkalů a lesních žínek a přesunuli se do komnat,kde už na ně čekala Červená karkulka a pohádka o Šrekovi.
Do postýlek se dětem moc nechtělo,ale nakonec všichni usnuli jako Šípkové Růženky.
VIDEOREPORTÁŽ