Výlet do České televize 3.A

Výlet do Prahy začal na nádraží v Ústí nad Labem. Ve vlaku jsme si povídali o televizi a o tom, jaké pořady sledují. V České televizi jsme navštívili výstavu nejstarších televizí a seznámili se s trochou historie rozsáhlého komplexu ČT. Měli jsme možnost účastnit se živého vysílání Kouzelné školky, úryvek, který jsme shlédli, bude vysílán v dalším dílu Kouzelné školky. Viděli jsme několik studií a nahlédli do světa těch, kteří tvoří rekvizity a celé byty.

Exkurze byla zakončena možností prakticky si vyzkoušet práci s opravdovou kamerou a pozicí moderátora se čtecím zařízením, zhoupnout se na koníkovi Večerníčka a fotit se přímo ve studiu Kouzelné školky s dědou a Františkem. Navštívili jsme krámek ČT a interaktivní výstavu ČT. Tam se žáci bavili jako moderátoři, hráli různé hry, plnili různé interaktivní úkoly a fotili se. Cestou jsme vystoupili na Vyšehradě, ale nakonec jsme si Vyšehrad i celou Prahu prohlédli jen z lávky u Kongresového centra.

Ve vlaku jsme si povídali o tom, co jsme viděli a zažili. Celou akci jsme zhodnotili. Dívali jsme se na Žižkovskou věž, na Vltavu, Stromovku a Matějskou pouť. Pro všechny žáky to byl jedinečný zážitek. Někteří žáci navštívili Prahu poprvé. Také jsme si rozšířili zajímavou formou učivo prvouky – Prahu. Žáci by už dokázali leccos najít v jízdním řádu sami. Na pláncích metra a mapy Prahy jsme si ještě ve vlaku ukázali, kde jsme všude byli.

Žáci o celé akci napsali:

Líbilo se mi jak šel holub do obchodu.( na nádraží) Jára

Líbila se mi Kouzelná školka, model Kavčích hor, galerie a místnost se starými televizory. Ondra

Líbilo se mi tam, dobré byly postavičky Jů a Hele a Muf i galerie. Nela

Bylo pěkné točit kamerou a natáčení Kouzelné školky, studia. Gorča

Líbilo se mi, že jsme byli v Praze a živé natáčení. Jonáš

Líbil se mi František, hýbání s kamerou a obchod. Vojta

Líbilo se mi, jak jsme blbli v klobouku, model budov, nejvíce ta, která se jmenovala Rohlík. Jsem rád, že jsem viděl, jak se točí Kouzelná školka, dobré bylo, jak jsme si dělali fotografie. Byl to moc dobrý den. Lukáš

Líbilo se mi, že jsme mohli fotit pohádky, nelíbilo se mi, že tam bylo vše předražené. Eliška

Líbily se mi kostýmy a Kouzelná školka a výstava České televize. Naty

Líbilo se mi jak se natáčela Kouzelná školka, vždycky jsem  ji chtěl vidět zblízka a líbilo se mi v krámku. Leoš

Libilo se mi Déčko a kolotoč a krtek a obrázky. Maruška

Líbilo se mi jak jsme natáčeli s tou kamerou, obrázky a jak jsme jeli metrem. Zuzanka

Líbilo se mi focení  a kamera. Radek

Líbilo se mi Jů a Hele a Muf a to, jak jsme mohli natáčet.

Moc se mi líbilo natáčení Kouzelné školky a galerie a celá Praha. Anička

Mgr. Jitka Plašilová, Kateřina Stejskalová