Prvňáci navštívili dentální hygienu

Začátkem března jsme se vypravili na Vyšší odbornou zdravotnickou školu v Ústí nad Labem, kde jsme navštívili studentky, které se připravují na povolání dentálních hygienistek.

Slečny studentky si s dětmi povídaly o správném čištění zubů, o předcházení tvorbě kazů a velmi poutavou formou je seznámily s prostředím ordinace dentální hygieny, kde velká část dětí byla úplně poprvé. Děti si zkoušely čistit zoubky, vozily se na křeslech, zkoušely přístroje, se kterými se v ordinaci mohou setkat. V závěru dostali všichni malý dárek v podobě zubního kartáčku, pasty a dalších drobností, které dětem připravila Drogerie DM.

Mnohokrát bychom chtěly poděkovat studentkám na zdravotnické škole, které pro děti připravily program, který je nesmírně bavil. Dík patří i vyučujícím pedagogům, kteří nám umožnili návštěvu na jejich škole.

Mgr. Matějková J., Srnková D.