Návštěva knihovny, deskohraní 3.A

Akce proběhla v knihovně. Nejprve byli všichni seznámeni se základními pravidly při hraní her a s řádem knihovny. Žáci a žákyně byli poučeni, jak si hry mají vybírat dle zaměření, témat, toho co je baví, počtu osob, které je mohou hrát atd. Knihovnice nejdříve zjišťovala zda již někdo nějaké hry zná a hrál je nebo jestli má někdo doma nějaké hry. Byly jim představeny různé novinky. Pak byl čas na samostatný výběr a hraní her. Všichni žáci byli obohaceni o nové zážitky. Zapojili se ať už individuálně, nebo ve skupinách a bylo vidět, že je hraní her velmi baví. Prokázali, že umí respektovat daná pravidla. Na závěr žáci hlasovali o tom, která hra je nejlepší, a která je nejvíce bavila. Po návratu z knihovny jsme pokračovali výrobou vlastní hry na téma zima. Také měli k dispozici inkoustem natřené čtvrtky a zmizíky na výrobu zimní tematiky. K realizaci svých nápadů měli k dispozici pravítka, nůžky, fixy, lepidla. Inspiraci měli z hraní deskových her v knihovně. Hravou formou se vzdělávali. Také jsme slavili narozeniny. A v pondělí jsme  si užili zábavné plavání a také si povídáme o Vánocích.

Mgr. Jitka Plašilová, Kateřina Stejskalová