3.A Prevence Lucie postrach ulice

Tato aktivita proběhla v návaznosti na shlédnutý film” Lucie postrach ulice”. Moji třídu velmi zaujala slečna Lucie a její kamarádi a zamilovali si postavičky Formeláků. Cílem aktivity bylo zlepšení vzájemného chování a spolupráce, a to prostřednictvím společných zážitků a prací v nalosovaných týmech. Na školní zahradě si žáci dle pokynů našli svůj prostor a tvořili dle inspirace z filmu, a to pomocí sněhu a vodových barev. Své dílo pak odprezentovali ostatním. Byly to pěkné výtvory. Jelikož na další naplánovanou aktivitu bylo málo sněhu, operativně jsme ji uskutečnili v tělocvičně. Po krátké rozcvičce si jednotlivé skupiny zahrály na koulovanou (místo sněhu malé, barevné měkké míčky). Místo závodů ma bobech táhli jednoho člena. Záleželo na domluvě, rozdání rolí, spolupráci při rychlém rozvázaní lan a synchronizaci celého týmu. Závěrem proběhl úklid míčků formou soutěže. Závěrečné zhodnocení celé akce. Týmy spolupracovali, navzájem si pomáhali i mezi týmy. Cíle byly splněny. Žáci byli nadšení a spokojení.

Mgr. Jitka Plašilová