Vánoční tvoření 3.A

Rodiče a jejich děti jsme přivítali v naší třídě. Domluvili se na zvýšené ostražitosti u stanoviště s lodičkami, na kterých se zapalovala svíčka. Stanoviště byla tato: výroba lodiček ze skořápek ořechů se svíčkou, ty potom pluly na vodě v míse, zdobení perníčků polevou a zdobením.  Tyto aktivity za doprovodu vánočních koled všechny účastníky moc bavily, do tvoření se zapojily nadšeně i rodiče. Rodiče, děti i my jsme byli spokojení a nadšení. Rodiny si domů odnášely krásně nazdobené perníčky, které jim žáci a žákyně v minulém týdnu sami napekli jako překvapení. Nikdo to dopředu neprozradil. Akce se velmi vydařila a za náročnou přípravu  celé akce to stálo.

Co o akci napsali žáci a žákyně:

Bylo to moc hezké. Líbila se mi atmosféra. Líbilo se mi pouštění lodiček. Naty

Mně se líbily lodičky. Jára

Jsme vyráběli a jak jsme zdobili perníčky.

Bylo to nádherné. Nejvíc se mi líbily ty lodičk, a to zdobení perníčků. A na konec jsme se koukal na Dominika a Jonáše, jak dělají Big Mac. Ondra

Líbilo se mi zdobení perníčků. Bylo super dělání lodiček, Líbilo se mi dělání komet. Jonáš

Mně se líbilo, jak jsme zdobili perníky, hezké vánoční koledy a byla to hezká vánoční výzdoba. Gorča

Líbilo se mi to tu, protože jsem dělal perníčky a udělal jsem si jednu loďku. A užil jsem si práci se svíčkou.

Líbily se mi perníčky a ty byly lahodné. Líbilo se mi to ozdobení. Domča

Líbily se mi perníčky. Radek

Mgr. Jitka Plašilová