Výstava planet

Dne 25.10. se 6.A vydala do Děčína na výstavu planet a exoplanet v tamním zámku. Výstava byla zajímavá nejen samotnými exponáty (které byly navíc umístěné v krásných prostorách – kromě modelů planet si žáci mohli také prohlédnout dobové kočáry), ale také doprovodným výkladem paní průvodkyně. Děti si potom své nově nabyté znalosti ověřily ve skupinových aktivitách.

Poté jsme se s žáky a paní asistentkou odebrali do blízké restaurace, kde děti zahnaly hlad výbornými pizzami.

Aby nám trochu slehlo, vydali jsme se do zámecké zahrady, kde se děti mohly vyřádit, nebo se jen projít a odpočívat. Ačkoliv předpověď počasí nebyla zprvu příliš příznivá, na obloze bylo nakonec jen pár mráčků, a tak jsme si užili krásný podzimní den. Jenže co by to bylo za podzim bez hřejivé čokolády nebo čajíku? Poslední zastávka našeho výletu byla tedy nedaleká kavárna, kde jsme si dopřáli sladkou tečku za tímto podařeným výletem. Do Děčína se brzy rádi znovu vrátíme.