Berlín

První říjnový víkend (6. – 8. 10) se naši žáci devátých tříd a pět žákyň sedmé třídy vydali na poznávací zájezd do Berlína v rámci výuky německého jazyka. V pátek jsme se ihned po našem příjezdu vydali na procházku centrem Berlína, při které jsme se dostali na Alxeanderplatz. Zde jsme se pokochali světovými hodinami a následně se přemístili na muzejní ostrov, přičemž jsme míjeli Rotes Rathaus, Neues Schloss a televizní věž. Na muzejním ostrově jsme se vydali na expozici Egypta v novém muzeu, přičemž jsme měli šanci vidět sošku Nefertity, a poté jsme se podívali do Pergamon Panorama. Po této prohlídce jsme se vydali na naše ubytování. V sobotu jsme se ráno vydali na prozkoumávání historických památek v centru Berlína. Naše cesta započala u památníku padlých sovětů, následně říšský sněm, braniborská brána, památník holokaustu, checkpoint Charlie, Potsdamer Platz a pěší přesun zpět na ubytování. V neděli jsme se po snídani a odubytování podívali na památník vítězství. Následně jsme strávili příjemný čas v berlínské zoo, kde jsme se mohli pokochat pandou a dalšími zajímavými zvířaty. Při návratu zpět do ČR jsme udělali ještě zastávku u pozůstatků berlínské zdi, které jsou jinak známé jako East Side Galery. Výlet byl zdařilý a pro žáky velmi přínosný nejen z hlediska výuky německého jazyka, ale také pro jiné předměty, např. dějepis.

Mgr. Nikola Hořejší