IQ landia 2.A

Aktivitu jsme začali orientací v jízdním řádu i na světelné tabuli, zkusili si najít  spoj a nástupiště. Během jízdy jsme pozorovali různé pamětihodnosti, kopce, řeky, krajinu (např.zámek v Děčíně, Lemberk, Ještěd). Sledovali jsme na mapě jakými městy projíždíme. V Liberci podle již z dálky viditelné budovy IQ Landie ji žáci snadno našli a dokonce objevili i zkratku. Od zaměstnance  IQLandie  žáci obdrželi základní informace, poučení o bezpečném pohybu po areálu.Chodili jsme společně a v každé expozici měli žáci rozchod a každý si mohl vyzkoušet to, co ho zajímalo. Navštívili jsme 11 tematicky zaměřených expozic (např. historie techniky, stavba lidského těla, vesmírný kolotoč, hudební centrum na solární terase s výhledem na Ještěd a spoustu dalších nádherných atrakcí a interaktivních expozic).  Shlédli jsme Hrající vodní fontánu, Ohnivé tornádo, Symfonii blesků. Nejvíce děti bavilo vodní centrum, kde stavěli hráze a také výroba obřích bublin. Po obědě jsme relaxovali v obrovské herně( lego, stavebnice, různé klidné a zábavné  aktivity). Potom si po společné fotce v barevném tunelu zakoupili suvenýry a hry a hlavolamy v místním krámku. Také jsme  na cestu vlakem zpět pořídili hru a knihu a každému malý dárek – kuličku, se kterou půjdeme hrát kuličky na školní zahradu. Cesta vlakem díky hře a zhodnocení, zrekapitulování toho, co jsme společně zažili, zjistili, vyzkoušeli velmi rychle utekla.