Návštěva knihovny

Při přesunu pěšky a hromadnou dopravou do knihovny si žáci našli spoj, kterým jsme jeli do města. Procvičili si orientaci v jízdním řádu, dopravní výchovu, prohlédli si okolí. V knihovně byli žáci zábavnou a interaktivní formou seznámeni s řádem knihovny, možností získat průkazku a mohli si prohlédnout knihy dle vlastního výběru. Vyzkoušeli si hrát nové stolní hry. Také proběhla aktivita ” Najdi knihu tu a tu”, nácvik orientace mezi knihami. V navazující čtenářské dílně, žáci vyhledávali informace v knihách. Cestou zpět po výborné zmrzlině  jsme si povídali o tom, co jsme viděli, zažili. Připomněli si, jak se jmenuje řeka, která protéká Ústím. Většina z nich se prý do knihovny s rodiči vypraví. Aktivita je velmi bavila.

2.A Mgr. Jitka Plašilová a Kateřina Stejskalová