Cikánské kořeny/í

dscn4618

dscn4618V únoru  6.,7. a 8.třídy navštívily Severočeské divadlo opery a baletu, kde měly možnost zhlédnout moderní taneční představení Cikánské kořeny/í, příběh s námětem shakespearovské tragédie o lásce, doplněný temperamentní hudbou významného současného balkánského skladatele Gorana Bregoviče. Milenecký příběh mladého Roma a bílé dívky, jejichž láska naráží na bariéry rozdílností kultur i na odlišnosti sociálních prostředí, ze kterých pocházejí.

Někoho zaujala především dynamická hudba, hra na nejrůznější nástroje, tanec,… jiného kostýmy, láska, intriky,…ale všichni odcházeli plni dojmů a možná i pocitů a otázek, PROČ …ale to už bylo pak na další dlouhé povídání ve škole. Přibyl tak další drobný střípek do široké mozaiky aktivit naší školy v oblasti prevence rizikového chování, multikulturní výchovy a výchovy k toleranci k odlišným kulturám.

Mgr. Petra Sedlecká