Keltská noc

dsc_0482

dsc_0482Keltské nocování se konalo v pátek 31. 5. 2013 v areálu naší školy. Po ubytování žáků, tedy keltských obyvatel, jsme byli všichni rozděleni na jednotlivé vesnice a seznámeni s programem noci. V každém týmu byli starší i mladší obyvatelé keltských vesnic, tak abychom si mohli navzájem pomáhat. Úkolem jednotlivých vesnic bylo vybrat jednoho ze svých řad a po projití jednotlivých stanovišť ho ustrojit keltským oděvem, ukovat krásné šperky a vyrobit nezničitelný štít. Vesnice se také musela uživit, a tak všichni postupně šli ke známému pekaři (p. uč. Dümontovi), který jim ukázal, jak vyrobit máslo, jak získat ze zrní mouku a jak uhníst těsto na placky. Dále jsme si jako Keltové museli utkat pásky na kalhoty. Věděli jste vůbec, že Keltové vymysleli kalhoty? Keltové byli také výborní bojovníci a muži byli zdatní, a tak se soutěžilo i v hodu těžkým polenem. Byli i zruční hrnčíři, takže naše keltské vesnice měly za úkol vytvořit pravou keltskou nádobu. Všechny úkoly byly zakončeny přehlídkou u obřadního ohniště a vyhlášením nejlépe ustrojeného Kelta. A pak už jsme všichni unavení a ospalí zalehli do svých spacáků a nechali si zdát pokračování o této dávné době. Za všechny „Kelty“ E. Láchová, 8. tř.