Dobývání II. stupně

dsc_0638

dsc_0638Dne 22.1.2013 od 8:00 do 12:00, se opětna naší škole konalo tradiční dobývání II. stupně žáky 5. tříd naší školy a hostů ze ZŠ Jitřní.

Pro děti bylo připraveno několik aktivit v odborných učebnách, prohlídka školy a drobné sportovní soutěže týmů. Každémů týmu byli přiděleni patroni, kteří byli vybráni z žáků 9. tříd.

Po přivítání ředitele školy byli žáci rozděleni do jednotlivých týmů. Poté si vyzkoušeli roli experomentátorů v učebně fyziky a chemie, prověřili své jazykové znalosti v učebně anglického jazyka. Ve výtvarné výchově předvedli svou improvizaci a také v učebně přírodopisu a interaktivní učebně pro ně bylo připraveno několik aktivit. Součástí prohlídky byla i návštěva školní jídelny.

V tělocvičně, kterou svou pouť po naší škole zakončili, na ně čekalo několik sportovních soutěží.

• Atletický žebřík
  • Střelba na koš (tým 10 košů)
  • Koberec
  • Fotbalový slalom mezi kuželkami
  • Překážky
  • Švihadlo (1 minuta)

Přestože se jednalo o soutěž týmů, nakonec vyhráli všichni.

Mgr. Věře Zimové, žákům 9.tříd a také všech pedagogům za toleranci ve změně výuce děkujeme za přípravu tohoto dne.