Exkurze 9. tříd na SPŠ

dscn3419

dscn3419Středu 17. 10. 2012 měly deváté třídy ve znamení volby povolání. Žáci 9.A a 9.B navštívili Střední průmyslovou školu, Ústí nad Labem, Resslova 5- středisko Stříbrníky (dříve Střední škola elektrotechniky a spojů, v rámci optimalizace sítě škol se tato škola od letošního školního roku sloučila se Střední průmyslovou školou strojní a elektrotechnickou ).

Exkurze aneb (výukový den ) začala pro žáky hned v 8.00 hod. ráno, kdy jsme do této SŠ dorazili. Po krátkém přivítání se žáci rozdělili do skupinek a každá skupinka dostala přidělenou dvojici průvodců- studentů této školy. Všechny skupinky tak se svými průvodci prošly jednotlivá stanoviště a odborná pracoviště, žáci získali zajímavé informace o škole, výuce i jednotlivých pracovištích a oborech. Někteří se zaujetím poslouchali odborný výklad a sledovali nejrůznější přístroje, vypínače, dráty ,rozvody… jiné si spíše nenápadně prohlížely své průvodce J. Ale všem snad tento výukový den přinesl základní informace a třeba i pomůže při výběru střední školy, který žáky letos čeká.