Návštěva pamětnice z Německa

dsc_0839

dsc_0839V pátek 30.3. naše škola zažila jeden z velkých návratů. Naší školu po 70 letech, za spolupráce Collegia Bohemica a EU, navštívila paní Ernestine Meißner, která do naší školy chodila v době, kdy byla škola nově postavena. Tedy v roce 1932.

V rámci besed, které měla ve 4. a v 8. ročníku, zavzpomínala na dobu, kdy do školy chodila, ale také na podobu Střekova a celého Ústí nad Labem. Díky nepřebernému množství dotazů, které si pro ni žáci připravili, srovnávala život na Střekově, kdy tu co by malé dítě žila a vyrůstala. Postupně nám odvyprávěla celý svůj životní příběh a zavzpomínala na hlavní ústecké památky. Její vyprávění bylo velmi zajímavé a působivé. Při prohlídce naší školy byla mile překvapena výzdobou a se zájmem si také prohlédla práce žáků, které se k její době úzce vztahovaly.