Články Komentáře

Základní škola Ústí nad Labem, Karla IV. 1024/19, příspěvková organizace » II.B

HASÍK

  Primární prevence rizikového chování je na naší škole uskutečňována v rámci vzdělávacího procesu, volnočasových aktivit, školních akcí i jednorázových akcí tříd (i v odpoledních hodinách mimo vyučování nebo o víkendu).Škola upřednostňuje aktivity, které jsou dlouhodobé a interaktivní, založené na podpoře vlastní aktivity žáků, pestrosti forem preventivní práce s žáky, proto i v letošním školním roce se naši žáci zapojili do programů HASÍK, HOP aneb HRAVĚ O PREVENCI, BEZPEČNĚ DO ŠKOLY A KURZU 1. POMOCI. Třídy 2.AB a  6. AB  absolvovaly v listopadu preventivně výchovný program vedený vyškolenými  příslušníky HZS Ústeckého kraje z řad požárních preventistů a výjezdových hasičů. Cílem tohoto programu je naučit děti vyhýbat se nebezpečným situacím a co dělat, pokud taková situace nastane. Každá třída měla 2x hodinový program, který ještě bude doplněn exkurzí na Požární stanici UL.  Protože program byl nejen velmi … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, II.B, školní akce 17/18

Návštěva nemocnice

25. 10. 2017  se žáci 2.B  vydali na návštěvu Masarykovy nemocnice, kde se seznámili s „Honzíkem“ a „Kostíkem“. Honzík jim předvedl vnitřní orgány, např. srdce, plíce, játra. Kostík pak ukázal základní kosterní soustavu. Žáci si též mohli poslechnout své srdíčko, prohlédnout potřeby k odběru krve, zahrát si na lékaře, prohlédnout pokoj na dětské chirurgii atd. Návštěvu jsme uzavřeli s myšlenou LÉKAŘE SE JIŽ NEBOJÍME … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, II.B, školní akce 17/18

Akce – 10 let ČD Cargo – 2.A, 2.B

6. 10. 2017 se žáci 2.A, 2.B zúčastnili akce “10 let ČD Cargo”. Kde formou komentované prohlídky SOKV mohli vidět výstavu kolejových i historických vozidel. Opravárenské depo vlaků.  Také se děti svezly na historické drezíně, minivláčku, dokonce i některé řídily motorový vlak a každý získal drobnou odměnu. Všichni si akci velmi užili a těší se již na další. Třídní učitelky: Mgr. Jitka Plašilová, Mgr. Petra Průšová … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2017-18, II.A, II.B, školní akce 17/18