Exkurze do laboratoří Akademie věd ČR a na Pražský hrad-9.AB

V dubnu měli žáci 9. tříd a také několik osmáků možnost podívat se do laboratoří Akademie věd ČR. Zde měli možnost si zábavnou a praktickou formou ověřit znalosti získané při hodinách chemie a také si trochu zasoutěžit. Poté jsme při několika přesunech metrem i tramvají celkem detailně prozkoumali pražskou dopravu- už to byl pro některé žáky zážitek! Po nezbytné vsuvce na přání,tedy návštěvě Václavského náměstí i s jeho památkami a gastro lákadly, následovala část druhá- komentovaná prohlídka Pražského hradu a  Zlaté uličky. Počasí nám přálo,na začátek dubna bylo snad až moc horko, a tak byla druhá polovina exkurze velmi zajímavá, ale také náročná.Není divu, že po brzkém vstávání, časném odjezdu, celodenním nabitém programu i vedru někteří při zpáteční cestě usnuli.Exkurze byla velmi zdařilá, žáci plní zážitků a díky projektu Společně se jí  mohli zúčastnit opravdu všichni, a to zcela zdarma.

Mgr. P. Sedlecká, Mgr. M. Kopuncová