Oslavy 90 let školy

Je to až neuvěřitelné, ale naše základka oslavila úctyhodných 90 let. 27. 6. 2022 jsme proto uspořádali na zahradě školy velkou oslavu. Našim cílem bylo uspořádat odpoledne plné zábavy pro všechny děti, odpoledne plné vzpomínek pro bývalé žáky a seznámení se s prostředím školy pro všechny rodiče, kterým děti navštěvují školu. 

Odpoledne začalo proslovem pana ředitele, vystoupením dětí z prvního stupně a veselou písničkou v podání všech učitelů. Po zahájení mohly děti využít atrakce, které jsme pro ně společně s firmou Děti na hrad připravili. Dominantou byl velký skákací hrad pro nejmenší děti. Pro ty starší byl pak na dráze postaven kulečníkový fotbal. Atrakcí však bylo více, a tak se naštěstí netvořily fronty. Za vyzkoušení atrakcí čekala na děti odměna ve formě sladkostí a jiných dárečků. Pro všechny bylo připravené i občerstvení a studené nápoje, které v horkém dni přišly vhod snad všem. Díky slunci byl také hojně navštěvován stánek se zmrzlinou. 

V průběhu odpoledne se také uskutečnily komentované prohlídky školy. Rodiče žáků, bývalí žáci si prohlédli školu a všechny odborné učebny, které naše nabízí. Prohlídky se těšily velkému zájmu a musely se i opakovat. 

Postupem odpoledne se sluneční paprsky schovaly za mraky a schylovalo se k dešti. Naštěstí to bylo již v závěru odpoledne, a tak nám déšť oslavu nepokazil. Přesto, že nám spadl hrad na hlavu, se žádná jiná velká pohroma neděla. 

Věříme, že se všem oslava líbila tak jako nám. Děkujeme všem učitelům, asistentkám, kuchařkám, vychovatelkám a nepedagogickým pracovníkům, kteří přiložili ruce k dílu a podíleli se na fajnovém průběhu akce. Děkujeme paní Kuncové, která do oslavy vložila nejvíce času a byla koordinátorkou po celou dobu. Panu řediteli, že povolil paní Kuncové veškeré nápady a nechal jí volnou ruku. Panu školníkovi, který byl nápomocen při technických záležitostech a návštěvníkům, za vytvoření parádní atmosféry.