Projektový den Harry Potter

Dne 30.4. se celá škola na jeden den změnila v Bradavice. Žákovský parlament dlouhé měsíce připravoval projektový den na téma Harry Potter, při kterém byli všichni žáci rozděleni do kolejí, obdrželi svou pozvánku do Bradavic (někteří si dokonce vzali čarodějnický kostým), a poté byli rozděleni na stanoviště, kde pro svou kolej sbírali body. Během tří vyučovacích hodin tak vystřídali tři stanoviště “Sázení mandragor”, kde si každé dítě vysadilo sazeničku např. zelí nebo jahodové máty, stanoviště “Výroba hůlek”, kde si vytvořily vlastní čarodějnickou hůlku za použití čínských jídelních hůlek a vosku, a stanoviště “Vědomostní kvízy”, kde prověřily své znalosti jak ze světa Harry Pottera, tak znalosti napříč školními předměty. Nejrychlejší žáci měli možnost se jít podívat na výrobu lektvarů a ochutnávání čajů. Celou dobu na průběh akce dohlíželi nejen učitelé, ale také zástupci žákovského parlamentu, kteří společně s koordinátorkou akci zorganizovali. Během přestávek měli žáci možnost navštívit fotokoutky, a ti nejzlobivější byli umístěni do „Azkabanu.“ 

Po uplynutí třetí vyučovací hodiny se všechny děti s učiteli přesunuli na zahradu, kde také probíhalo současně několik aktivit. Pět vybraných zástupců z každé koleje hrálo Famfrpál. Mnoho dětí si sedlo okolo hřiště a sledovalo podívanou, jiné raději zavítaly do stánku s Bertíkovy fazolkami, a dobrovolníci z devátých tříd měli možnost hledat „Tajemnou komnatu“ – procházeli postupně kabinety ve škole, kde na ně čekali rébusy, které je zavedli nakonec až k Lordu Voldemortovi. 

Po dohrání Famfrpálu se sečetly body za jednotlivé koleje. Vyhlášení vítězné koleje si vzali na starost sám Albus Brumbál s Minervou (pan ředitel a paní zástupkyně) – přečetli body, které koleje získaly, a vítězné koleji předali sladkou odměnu. Žáci prvního stupně poté odešli domů a žáci druhého stupně pomohli s úklidem.

Troufáme si říct, že se akce velmi zdařila, i přes náročnost si ji užili jak žáci, tak učitelé, a doufáme, že další akce žákovského parlamentu bude minimálně tak úspěšná, jako byla tato. 😊