Napsali o nás – Město podporuje prevenci na základních školách

K navýšení podpory pro programy prevence ze strany Ústeckého kraje došlo v letošním roce. Hned tři ústecké školy využily příležitosti a uspěly se svými žádostmi na realizaci programů prevence rizikového chování. „V minulém volebním období magistrát města uspořádal pro metodiky prevence na základních školách několik odborných seminářů. Spolupracovat se školami v oblasti prevence bychom chtěli i letošní rok nabídkou dalších vzdělávacích akcí,“ uvedl náměstek primátora Tomáš Vlach.

Mezi aktivní školy v oblasti čerpání prostředků dotačního titulu patří ZŠ Mírová, ZŠ a MŠ Jitřní a ZŠ Karla IV.

„Jsem moc rád, že vedení škol aktivně využívá možnosti získat další prostředky na tolik potřebnou prevenci,“ doplnil náměstek Bohumil Ježek, který za oblast školství odpovídá.

V oblasti problémového užívání návykových látek je náš kraj na druhém místě v  počtu uživatelů ve vysokém riziku závislosti. Školská prevence může výrazně pomoci snížit míru užívání a negativní dopady na zdraví. Ověřené informace v oblasti závislostí najedete na webu.

Odkaz na článek a celé Ústecké noviny naleznete zde