Výlet do Národního muzea 7. třídy

V pondělí 21. 11. 2022 jsme si prodloužili odpočinek aktivním výletem do Prahy. Zde jsme navštívili Národní muzeum, ve kterém nám paní průvodkyně představila historickou budovu, která prošla velkou rekonstrukcí. 

Poté jsme si prošli největší expozice, které muzeum nabízí. Šlo o expozice “Okna do pravěku” a “Zázraky evoluce”. Bylo povinností se podívat na obří kostru plejtváka a na mamuta. Muzeum nám představilo učivo tak, jak ho nedokáže zprostředkovat žádná učebnice. 

Po cestě ven jsme si prohlédli také minerály, ale to už nám z toho vědění trošku přeskakovalo, a tak jsme se šli vyvětrat ven na Václavské náměstí. Zde jsme si dali rozchod a sešli se jako správní pražští turisté u koně. Po cestě na vlak jsme si dali procházku k Prašné bráně a zastavili se v hračkářství, které je inspirované americkými obchody s hračkami (podobné znáte z filmu Sám doma 2). 

Doporučujeme všem se do Národního muzea vypravit a my už se těšíme na další výjezd do Prahy. 

Žáci sedmých tříd.