Bezpečně zpět do školy

24. 9. 2014 jsme s naší paní učitelkou navštívili preventivně-bezpečnostní akci města Ústí nad Labem „Bezpečně zpět do školy“, která se konala na Mírovém náměstí. Akce proběhla ve spolupráci se Škodou Mladá Boleslav, Policií ČR, MP a Záchrannou službou ÚK.

V sanitním voze jsme absolvovali praktickou ukázku první pomoci. Na dalším stanovišti jsme si v trenažéru vyzkoušeli simulovaný náraz ve vozidle. Následoval výzkum bezpečnosti na stanovišti strážníků Městské policie, kde jsme společně vyplňovali jednoduchý test. Někteří z nás si pomocí speciálních brýlí vyzkoušeli vyzkoušeli chůzi pod vlivem omamných a psychotropních látek. Policisté nám ukázali policejní techniku ve vozidle VW Passat a policejní motocykl.

Na závěr jsme dostali reflexní náramky. Akce se nám velice líbila a doporučili bychom ji i dalším spolužákům.