Fotogalerie 2018 - 19

Učíme se venku

Dnes jsme s dětmi zakončili den venku, kde je poslední dobou skvělé počasí na tvorbu ledových zrcátek. A jak se taková ledová zrcátka tvoří? Postup je rychlý. Důležité je vybrat dny, kdy přes noc mrzne. Přinesli jsme si z domova nádoby a na jejich dno jsme naskládali různé suché přírodniny, mušličky, písek nebo sladká nakrájená jablíčka. Poté jsme díla zalili dostatečným množstvím vody a nechali přes noc zamrznout. Aby nám zrcátka posloužila delší dobu, nechali jsme na jedné straně obrázku zamrznout provázek jako poutko. Hotovými obrázky jsme poté ozdobili naší školní zahradu. Úplně poprvé jsme tak byli společně v naší venkovní laboratoři. Věříme, že to nebylo naposled.  Moc se nám venku líbilo, bylo to pro nás zajímavé zpestření všedních dní a už se moc těšíme na další příležitost vyrazit ven. #ucimesevenku #venkovnivyuka

Mgr. Iva Hejdová

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Učíme se venku