Návštěva knihovny – IV.B

Naše třída navštívila před jarními prázdninami Státní vědeckou knihovnu v Ústí nad Labem.

Velmi mile nás přivítala a knihovnou provázela paní Cipriánová, která ve SVKUL pracuje jako knihovnice již mnoho let. Seznámila nás s tím, jak knihovna funguje, vysvětlila rozdíly mezi studovnou a výpůjčním oddělením, provedla nás místy, kam obyčejně čtenáři nechodí – do skladů, a jako překvapení pro nás měla připraveno několik zajímavých  NEJ knih ……

Největší, Nejtěžší a Nejmenší kniha, kterou si mohly děti prohlédnout.

Aby se dětem v knihovně líbilo, připravila pro ně paní Cipriánová několik úkolů ve skupinkách, mezi kterými bylo i vyhledávání literatury podle zadaných indícií..

Ve zbytku času si mohly děti vypůjčit jakoukoliv společenskou hru, která je v knihovně k dispozici a společně si pohrát.

Odcházeli jsme z knihovny jen neradi, většina z nás by uvítala ještě nějakou tu chvilku v tomto okouzlujícím prostředí, které nadchne nejen milovníky knih..

Za pozvání i za program mnohokrát děkujeme.