Projekt Pravěk – IV.A + IV.B

Ve druhém pololetí tohoto školního roku se sešly obě čtvrté třídy na několika hodinách vlastivědy, aby nahlédly do počátku našich dějin.

Všichni žáci společně odhalovali pravěkou dobu a bylo vidět, že se jim společné hodiny líbí. Sledovali prezentace, videa, zahráli si scénky o tom, jak asi vypadal lov mamutů, radost z ulovené zvěře… V hodinách výtvarné výchovy společným úsilím ztvárnili vše, co se o pravěku dozvěděli a měli možnost si vymodelovat některé výrobky, které se dochovaly na našem území (Věstonická Venuše, pěstní klíny, zbraně apod..), v hodině hudební výchovy se pak dozvěděli, jak asi zněla pravěká hudba, které hudební nástroje si pračlověk vynalezl a při jakých příležitostech se hudba využívala.

Žáci si ze společných hodin odnesli spoustu nových poznatků a zážitků a určitě i příjemný pocit z dobře vykonané práce.