Program primární prevence rizikového chování (5. – 8. ročník)

V lednu a únoru na naší škole probíhá 2. blok preventivního programu VŠEHO JENOM S (M)ÍROU, do kterého je zapojen 5.- 8. ročník (všechny třídy) .Program sestavili odborníci v oboru primární prevence a adiktologie společnosti WHITE LIGHT I, z.ú., která je klinickým pracovištěm 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy – kliniky adiktologie. Program je zaměřen na prevenci gamblingu, alkoholu a tabáku a je dlouhodobý (4-letý). Preventivní program je organizován ve 3 blocích po 3 hodinách (+ hodina na případné konzultace) během celého školního roku. Jednotlivé části bloku jsou interaktivní, žáci pracují společně i ve skupinách na řešení předkládaných problémů, součástí jednotlivých lekcí jsou pracovní listy a komiks. Programu se účastní se svou třídou třídní učitel a je zdarma.

Mgr. P. Sedlecká