Vánoce v Zubrnicích

DSCN8055 (Large)Jet na školní výlet v neděli před Vánoci? V naší škole nic novéhoJ V neděli (13.12.2015) jsme se zúčastnili výletu do skanzenu v Zubrnicích ( děti ze VI. A. a VI. B.). Seznámili jsme se vánočními zvyky, o kterých většina z nás už nemá žádné tušení. Dále jsme viděli ukázky tradičních jídel, výrobky z vlny, výrobu vánočních ozdob z korálků, slámy apod. Vánoční lidové zvyky jsme objevovali i v kostele sv. Máří Magdalény, historické škole ( vyráběli jsme zde vánoční ozdoby a zdobili jsme perníčky ), roubenkách i vesnickém obchůdku. Také jsme si na vánočním trhu nakoupili spoustu pěkných dárků pro své blízké ( perníky, hračky i klobásyJ). Na závěr jsme si všichni i s panem učitelem zahráli v živém Betlémě. Byla to parádní neděle!

Děti ze VI. tříd a p. učitel Vobůrka