Lesní jarmark

dsc_0056

dsc_0056Na Den Země, 24.4.2012, pořádala ZŠ Karla IV. Lesní jarmark aktivit a vědomostí o lese v lese.  Celá škola se vypravila na dobře známé místo – údolí Novoveského potoka. Již třetím rokem tuto lokalitu monitorujeme a čistíme.  Tentokrát připravili žáci 6. třídy pro děti z prvního stupně řadu aktivit z projektu Les ve škole, škola v lese. Děti testovaly kvalitu vody, hledaly nejsilnější kmen, poznávaly dřeviny i obyvatele lesa, tvořily výtvarná díla z přírodnin a hrály si na stopaře. Žáci sedmých, osmých a devátých tříd zatím vyčistili koryto Novoveského potoka. Letos jsme při úklidu naplnili 45 pytlů a odstranili 5 pneumatik. Akce se uskutečnila v rámci projektu sdružení Tereza Les ve škole, škola v lese, na kterém ZŠ Karla IV. participuje.