Články Komentáře

Základní škola Ústí nad Labem, Karla IV. 1024/19, příspěvková organizace » Život IV.B

Výlet 4.A a 4.B

Výlet 4.A a 4.B

Evropský týden mládeže “HODNOTA EVROPY” IV.A se 16.6.2017 zúčastnila Evropského týdnu mládeže v Severočeské knihovně. Hlavní náplní této akce – hravou formou dozvědět se více o společných evropských hodnotách. Celou návštěvu jsme si natočili, poté video žáci sestříhali a do 20.6.2017 měli možnost video poslat do soutěže. Protože žáci měli velmi malou časovou dotaci pro tvorbu/střih a úpravu videa, do soutěže jsme se nezapojili. Žáci si i tak dopoledně v knihovně užili a věříme, že to nebyla naše poslední návštěva.   … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Školní akce, Život IV.A, Život IV.B

Čtvrťáci na dopravním hřišti

Čtvrťáci na dopravním hřišti

Všichni žáci naší školy absolvují během čtvrté třídy dopravní výchovu, kde se seznamují se silničními pravidly, dopravními značkami a situacemi na silnici. Výuka má část teoretickou a praktickou . V květnu si praktickou část užili všichni žáci na dopravním hřišti na kolech, kde museli prokázat dosud získané znalosti z předchozí výuky. Výuka byla zakončena znalostním testem. … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Školní akce, Život IV.A, Život IV.B

Čtvrťáci v muzeu

Čtvrťáci v muzeu

Žáci čtvrtých tříd se letos poprvé v předmětu vlastivědy seznamují s historií naší země. Tentokrát jsme se učili o dobách středověku a tak se nám hodila návštěva ústeckého muzea, kde právě probíhá výstava na téma Středověk v Ústí nad Labem a Korunovační klenoty. Měli jsme možnost shlédnout obě výstavy a odnesli jsme si spoustu nových zajímavostí. Velice se nám líbily dobové kostýmy, středověké husitské zbraně, nejvíce nás však ohromily korunovační klenoty, které v originálu mají nevyčíslitelnou hodnotu. Na závěr jsme si mohli … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Školní akce, Život IV.A, Život IV.B

Návštěva knihovny – IV.B

Návštěva knihovny – IV.B

Naše třída navštívila před jarními prázdninami Státní vědeckou knihovnu v Ústí nad Labem. Velmi mile nás přivítala a knihovnou provázela paní Cipriánová, která ve SVKUL pracuje jako knihovnice již mnoho let. Seznámila nás s tím, jak knihovna funguje, vysvětlila rozdíly mezi studovnou a výpůjčním oddělením, provedla nás místy, kam obyčejně čtenáři nechodí – do skladů, a jako překvapení pro nás měla připraveno několik zajímavých  NEJ knih …… Největší, Nejtěžší a Nejmenší kniha, kterou si mohly děti prohlédnout. Aby se dětem … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Školní akce, Život IV.B

Projekt Pravěk – IV.A + IV.B

Projekt Pravěk – IV.A + IV.B

Ve druhém pololetí tohoto školního roku se sešly obě čtvrté třídy na několika hodinách vlastivědy, aby nahlédly do počátku našich dějin. Všichni žáci společně odhalovali pravěkou dobu a bylo vidět, že se jim společné hodiny líbí. Sledovali prezentace, videa, zahráli si scénky o tom, jak asi vypadal lov mamutů, radost z ulovené zvěře… V hodinách výtvarné výchovy společným úsilím ztvárnili vše, co se o pravěku dozvěděli a měli možnost si vymodelovat některé výrobky, které se dochovaly na našem … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Školní akce, Život IV.A, Život IV.B

Návštěva u hasičů IV.B

Návštěva u hasičů IV.B

V listopadu se naše třída vypravila na exkurzi k hasičům v UL. Ochotní hasiči nám ukázali všechna svá záchranářská auta a vybavení, které používají ke své práci. Návštěva všechny žáky zaujala, neboť měli možnost se zeptat na vše, co je zajímá, prohlédnout si interiéry hasičských aut, vidět a „osahat „ si nářadí, které nevidí v běžném životě. Za zajímavou prohlídku děkujeme.   … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Školní akce, Život IV.B

Přehazovaná 2017 – výsledky

4.A    4.B    5.A    5.B    Body    Umístění 4.A 2:0 0:2 1:2 2 3. 4.B 0:2 1:2 0:2 0 4. 5.A 2:0 2:1 2:0 6 1. 5.B 2:1 2:0 0:2 4 2.             … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Sport, Život IV.A, Život IV.B, Život V.A, Život V.B

Turnaj v přehazované 4. a 5. tříd

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Sport, Život IV.A, Život IV.B, Život V.A, Život V.B

Recitační soutěž 4. a 5. tříd

Recitační soutěž  4. a 5. tříd

Ve čtvrtek 12.1. 2017 proběhla recitační soutěž mezi žáky 4. a 5. ročníků naší školy. Soutěže se zúčastnilo téměř 20 žáků, kteří měli možnost předvést své recitační dovednosti. Porota, složená z žáků i učitelů, ohodnotila soutěžící takto: 3. místo – Adéla Titzeová, Ondřej Černý (IV.A) 2. místo – Marián Samko, Božena Bubnárová (IV.B.) 1. místo – Štěpán Moucha, Petr Matouch (IV. A.) Všem soutěžícím děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a divákům děkujeme za prima atmosféru . … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Školní akce, Život IV.A, Život IV.B, Život V.A, Život V.B

Hasiči navštívili naší školu

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Nezařazené, Školní akce, Život IV.B, Život VIII.