Články Komentáře

Základní škola Ústí nad Labem, Karla IV. 1024/19, příspěvková organizace » Život V.A

Velikonoce 5.A v domově důchodců

Velikonoce 5.A v domově důchodců

Ve středu 5.4.2017 navštívily děti z 5.A opět Domov Seniorů Severní Terasa, kde spolu s babičkami a dědečky přivítali jaro oslavou Velikonoc. Společně si upekli zajíčky z kynutého těsta, obarvili a ozdobili vajíčka a zasoutěžili si ve skákání v pytlích, v hodu balonkem na terč a v běhu přes překážky s vajíčkem na lžíci. Na závěr byli všichni odměněni křížovkami, časopisy a sladkostmi. Společné tvoření a soutěžení si užili všichni zúčastnění a těší se, že si podobnou … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Školní akce, Život V.A

Program primární prevence rizikového chování (5. – 8. ročník)

V lednu a únoru na naší škole probíhá 2. blok preventivního programu VŠEHO JENOM S (M)ÍROU, do kterého je zapojen 5.- 8. ročník (všechny třídy) .Program sestavili odborníci v oboru primární prevence a adiktologie společnosti WHITE LIGHT I, z.ú., která je klinickým pracovištěm 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy – kliniky adiktologie. Program je zaměřen na prevenci gamblingu, alkoholu a tabáku a je dlouhodobý (4-letý). Preventivní program je organizován ve 3 blocích po 3 hodinách (+ hodina na případné konzultace) během celého školního roku. Jednotlivé části bloku jsou interaktivní, žáci pracují společně i ve skupinách na řešení předkládaných problémů, součástí jednotlivých lekcí jsou pracovní listy a komiks. Programu se účastní se svou třídou třídní učitel a je zdarma. Mgr. P. Sedlecká … Celý článek »

Zařazeno v: Život IX.A 2017, Život V.A, Život V.B, Život VI.A, Život VI.B, Život VII.A, Život VII.B, Život VIII.

Přehazovaná 2017 – výsledky

4.A    4.B    5.A    5.B    Body    Umístění 4.A 2:0 0:2 1:2 2 3. 4.B 0:2 1:2 0:2 0 4. 5.A 2:0 2:1 2:0 6 1. 5.B 2:1 2:0 0:2 4 2.             … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Sport, Život IV.A, Život IV.B, Život V.A, Život V.B

Turnaj v přehazované 4. a 5. tříd

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Sport, Život IV.A, Život IV.B, Život V.A, Život V.B

Recitační soutěž 4. a 5. tříd

Recitační soutěž  4. a 5. tříd

Ve čtvrtek 12.1. 2017 proběhla recitační soutěž mezi žáky 4. a 5. ročníků naší školy. Soutěže se zúčastnilo téměř 20 žáků, kteří měli možnost předvést své recitační dovednosti. Porota, složená z žáků i učitelů, ohodnotila soutěžící takto: 3. místo – Adéla Titzeová, Ondřej Černý (IV.A) 2. místo – Marián Samko, Božena Bubnárová (IV.B.) 1. místo – Štěpán Moucha, Petr Matouch (IV. A.) Všem soutěžícím děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a divákům děkujeme za prima atmosféru . … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Školní akce, Život IV.A, Život IV.B, Život V.A, Život V.B

Výlet V.A do předvánoční Prahy

Výlet V.A do předvánoční Prahy

V úterý 6.12. 2016 vyrazila třída V.A na výlet do Prahy.  Kromě krásného sluníčkového počasí  čekala na děti krásná vánoční atmosféra.  Od hlavního vlakového nádraží  prošly přes VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ k PRAŠNÉ BRÁNĚ a na STAROMÁK, kde děti kromě nádherného vánočního stromečku viděly i ORLOJ. Pak se vydaly ke KARLOVU MOSTU, odkud byl nádherný výhled na PRAŽSKÝ HRAD. Na KAMPĚ se pak vyřádily na dětském hřišti.Výlet byl moc vydařený a třída s paní učitelkou bude mít na co vzpomínat! … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Školní akce, Život V.A

Halloween se seniory

Halloween se seniory

2.11.2016 navštívily děti z 5.A Domov Seniorů Severní Terasa, kde spolu s babičkami a dědečky oslavili svátek Halloween. Společně si upekli prsty z lineckého těsta, vyrobili strašidelné duchy z vlny, vydlabali obrovské dýně, vyřezali do nich děsivé obličeje a také si zasoutěžili v lovení jablek a dělání mumií. Na závěr byli všichni odměněni křížovkami, komiksy a sladkostmi. Společné tvoření a soutěžení si užili všichni zúčastnění a těší se, že si podobnou akci brzy zopakují. … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2016-17, Školní akce, Život V.A

Mikulášská atletika 2.12.

Sportovní Mikulášské odpoledne si užili všichni atleti i  neatleti  z prvního stupně naší školy a mladší děti z okolních mateřských škol. Celkem si přišlo zasoutěžit okolo šedesáti dětí, které si vyzkoušely atletické disciplíny v trochu netradičním Mikulášském a čertovském provedení. Nejvíce se jim dařilo v čertím slalomu a v hodu sněhovými koulemi. Trefit se do čertovy huby bylo pro některé sportovce trochu obtížné, ale nakonec si se všemi disciplínami poradili.. Každý sportovec si kromě příjemného zážitku odnesl i diplom a malou odměnu. Mgr. Jitka Mouchová   … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2015-16, Sport, Život II.A, Život II.B, Život III.A, Život III.B, Život IV.A, Život IV.B, Život V.A, Život V.B, Život VI.A, Život VI.B

Cesta do minulosti

Cesta do minulosti

Dne 13.11. jsme pořádali tradiční nocování pro žáky 4. – 9. tříd. Tentokrát bylo tématem celého večera cestování v čase, ale tentokráte proti směru proudu času. Žáci se ocitli v pravěku mezi dinosaury, kde museli prokázat svou fyzickou zdatnost v boji o přežití. Poté se dostali do Egypta jako archeologové, naučili se rozluštit starodávný text a poté vykopávali úlomky kameninových nádob, ze kterých sestavovali původní tvar. Po zastávce pod pyramidami se ve svém putování dostali do … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2015-16, Nezařazené, Školní akce, Život IX. - 2015, Život IX.A 2017, Život V.A, Život V.B, Život VI.A, Život VI.B, Život VII.A, Život VII.B, Život VIII., Život VIII.B - 2015

Aktivity v přírodě 7. 6. – 13. 6. 2015

Aktivity v přírodě  7. 6. – 13. 6. 2015

Třídy 2.A, 3.A a 7.A  se v minulém týdnu společně zúčastnily kurzu aktivit v přírodě v jihočeské Jaroměři u Kaplice. I přesto, že počasí bylo trochu aprílové a v jednom týdnu se vystřídal déšť, chladno i tropické horko, pobyt si všichni moc užili. Celý týden jsme sportovali, soutěžili a hráli spoustu zajímavých her, stříleli z luku i vzduchovky, vyzkoušeli lanové centrum, soupeřili v přehazované a ti starší i sjížděli Vltavu na raftech. Celý týden jsme pak společně zakončili celodenním výletem do … Celý článek »

Zařazeno v: Fotogalerie 2014-2015, Školní akce, Život IV.A, Život IX.A 2017, Život V.A